Potrzebujesz wsparcia? Wybierz interesujący Cię szablon, uruchom Asystenta Lexspace i wypełnij formularz. Zaawansowana sztuczna inteligencja błyskawicznie wygeneruje dokument prawny.
Prawo: administracyjne
Kategoria: wezwanie
Klucze: brak, kodeks postępowania administracyjnego, kwalifikowany podpis elektroniczny, postępowanie administracyjne, prawo administracyjne, udostępnienie informacji publicznej, usunięcie braków formalnych, wezwanie, wniosek
Wezwanie do usunięcia braków formalnych wniosku to oficjalne pismo wysyłane przez administrację publiczną w celu poprawienia dokumentacji zgłoszonego wniosku. W dokumencie zawarte są informacje dotyczące konkretnych braków formalnych oraz terminu, w którym należy je usunąć. Odbiorca wezwania zobowiązany jest do dokonania niezbędnych korekt i ponownego przesłania poprawionego wniosku.
Warszawa, dnia 24.05.2023
(Wydział Spraw Obywatelskich)
WSO/0012/2023
Pan/Pani
Jan Kowalski
ul. Polna 12, 00-001 Warszawa
Wezwanie do usunięcia braków formalnych wniosku
Na podstawie art. 64 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 256 ze zm.) wzywam Pana Jana Kowalskiego do usunięcia braków formalnych wniosku z dnia 10.05.2023 w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej poprzez wskazanie pełnych danych wnioskodawcy oraz złożenie na wniosku własnoręcznego podpisu lub opatrzenie wniosku bezpiecznym podpisem elektronicznym w terminie 7 dni od dnia odebrania niniejszego wezwania.
Wnioskiem przesłanym na skrzynkę poczty elektronicznej [email protected] zwrócono się o udostępnienie informacji publicznej poprzez udostępnienie informacji o wysokości nagród pracowników zajmujących się techniczną obsługą budynku stanowiącego siedzibę dysponenta adresata wniosku. W przedmiotowej sprawie dysponent informacji po wstępnym badaniu wniosku doszedł do przekonania, że w sprawie konieczne jest wydanie decyzji administracyjnej, co w świetle art. 16 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 2176) uzasadnia zastosowanie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Przepisy ogólnego prawa administracyjnego procesowego stosuje się nie tylko do samej decyzji administracyjnej, lecz do całego postępowania zmierzającego do wydania takiej decyzji, w tym także do wymogów formalnych podania w postępowaniu administracyjnym (wyr. NSA z 15.03.2022, II GSK 1234/21, Legalis). W świetle art. 63 § 2 KPA podanie powinno zawierać co najmniej wskazanie osoby, od której pochodzi. Zgodnie natomiast z art. 63 § 3 KPA podanie wniesione pisemnie lub ustnie do protokołu powinno być podpisane przez wnoszącego, zaś w świetle art. 63 § 3a KPA podanie wniesione w formie dokumentu elektronicznego powinno być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, lub uwierzytelnione w sposób zapewniający możliwość potwierdzenia pochodzenia i integralności weryfikowanych danych w postaci elektronicznej. Wniosek z dnia 10.05.2023 nie spełnia powyższych wymogów, dlatego konieczne jest zastosowanie niniejszego wezwania.
W przypadku nieusunięcia wskazanego braku w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania, na podstawie art. 64 § 2 KPA konieczne będzie pozostawienie wniosku bez rozpoznania.
………………….(podpis)
Otrzymuje:ul. Polna 12, 00-001 Warszawa
WYGENERUJ DOKUMENT
Zapoznanie się z treścią Wezwania do usunięcia braków formalnych wniosku oraz terminowe podjęcie działań mające na celu usunięcie wskazanych braków jest istotne dla dalszego przebiegu procedury. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować odrzuceniem wniosku lub opóźnieniem jego rozpatrzenia.